Przewodnik wspinaczkowy. Masyw Śnieżnika i Góry Bialskie

Jest to drugi - po Skałkach Lądeckich – przewodnik wspinaczkowy po wschodniej części Ziemi Kłodzkiej. Opracowali go Dariusza Kaptur i Arkadiusz Tabisza.
Tym razem autorzy przybliżyli miłośnikom wspinania nieopisane wcześniej rejony. To m.in.: Trzy Siostry, Pasterskie Skały, Trzy Kopki, Szklary, Skały pod Igliczną, rejony Międzygórza, Nowej Wsi i Goworowa, w których to mieszczą się zarówno drogi sportowe, TRADowe, jak i drytoolowe.

- Gdy pracowaliśmy nad częścią wspinaczkową uświadomiliśmy sobie, że oprócz dokumentowania potencjału wspinaczkowego przewodnik ma pokazać także potencjał eksploracyjny. Z pewnością przyda się on tym, któzy chcą zrobić coś nowego – tłumaczą autorzy.

Dariusz zajął się rysowaniem schematów, opisem rejonów i dróg. Arek fotografował skały i weryfikował całość materiału, zbierał informacje i przeprowadzał wywiady. Autorzy zgromadzili obszerniejszy materiał niż w przypadku pierwszego przewodnika. Opis całości tym razem zabrał im 256 stron.

W przewodniku są opisane m.in. najtrudniejsze drogi sportowe rejonu (poprowadzone przez Michała Kajcę, Mateusza Mikosika i Arka Tabisza) to m.in. „Perła Śnieżnika” i „Pudełko zwane wyobraźnią” za VI.4+/5.

Przewodnik wspinaczkowy zawiera również informacje o atrakcjach turystycznych, bazie noclegowej i bogatej ofercie gastronomicznej regionu.
Całość uzupełniają teksty Marka Freusa, Grzegorza Płoski, Artura „Gumy” Pierzchniaka, Krzysztofa Kurendy, Dariusza Melaniuka. Jest również wywiad ze Stanisławem Handlem, a także „Dziady Sudeckie. Dramat w jednym akcie” Zbigniewa Piotrowicza.

Przewodnik doceniono w trakcie Festiwalu Literatury Górskiej i otrzymał wyróżnienie w kategorii „Książka górska roku 2019”.
Lektura jest obowiązkowa dla wszystkich miłośników wspinania!

Informacje dodatkowe

Wymiary 21 × 14,5 × 1,5 cm
Autor:

Dariusz Kaptur, Arkadiusz Tabisz

Wydawnictwo:

IGI MEDIA

ISBN:

9788394858414

Rok wydania:

papierowa – 2018 r.
e-book – 2020 r.

Format:

papierowa – A5
e-book – PDF

Okładka:

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron:

256

Stan produktu:

Nowy