Przerwany lot barwnego motyla

„Przerwany lot barwnego motyla” -  jest to książka, którą poświęcono pamięci niewątpliwie wybitnego przyrodnika dr. Krzysztofa Spałka. 130-stronnicowa publikacja gromadzi zebrane przez Teresę Kudybę wspomnienia przyjaciół, znajomych oraz naukowców. Wszyscy oni wspominają przedwcześnie zmarłego Krzysztofa, który jest autorem przełomowego osiągniecia dla polskiej nauki. Niewątpliwie tym osiągnięciem jest odkrycie stanowiska paleontologicznego w Krasiejowie. Odnaleziono tam szczątki wielu dinozaurów. Najcenniejszym z nich był liczący 230 mln lat silesaurus opoliensis.

Dziś krasiejowskie dinozaury i Jurapark są przede wszystkim międzynarodowym miejscem naukowych badań oraz wielką atrakcją turystyczną. Chociaż Krasiejów leży na uboczu, to co roku - miejsce, w którym Krzysztof Spałek odnalazł kości dinozaurów - odwiedza ponad 300 tys. osób.

Książkę "Przerwany lot barwnego motyla" bogato zilustrowano, nie tylko zdjęciami samego bohatera, ale także wykonanymi przez niego, wyjątkowymi fotografiami opolskiej przyrody. W związku z tym jest wiele ciekawych treści do przeczytania i zdjęć do obejrzenia.

Wśród autorów piszących o Spałku są m.in: prof. Stanisław Niecieja i prof. Arkadiusz Nowak, Teresa Kudyba, Barbara Stankiewicz czy Roman Hlawacz.

Informacje dodatkowe

Redakcja:

Teresa Kudyba

ISBN:

9788394792145

Wydawca:

Produkcja Telewizyjna i Filmowa tressFILM

Rok wydania:

2020 r.

Format:

A4

Oprawa:

miękka

Liczba stron:

130

Stan produktu:

Nowy