Ten zapach miał kolor niebieski

„Ten zapach miał kolor niebieski” -  po tej lekturze inaczej spojrzysz na Polaków, którzy wyemigrowali do Ameryki Północnej oraz Europy Zachodniej. To wyjątkowy zbiór piętnastu, opartych na faktach, historii o życiu, miłości i cierpieniu. Wspomnienia emigrantów poruszą każdego czytelnika.

Dlatego historie te wzruszają do łez, a czasem mrożą krew w żyłach. Łączy je emigracja i tęsknota za Polską i bliskimi. Autorka  - Grażyna Skoczeń - nie ocenia decyzji bohaterów. Pozostawia to nam. Być może temat emigracji nie stracił na aktualności. Niesie za sobą te sam skutki: rozwody, dzieci bez rodziców, nałogi, załamania psychiczne czy konflikty z prawem.

"Ten zapach miał kolor niebieski" - to wyjątkowa pozycja na rynku wydawniczym. Zbiór piętnastu historii o życiu, miłości i cierpieniu, opartych na faktach, wzruszających do łez, czasami mrożących krew w żyłach. Łączy je emigracja, wynikająca z niej tęsknota, więzi rodzinne oraz marzenia o lepszym jutrze.

Książka zawierająca wspomnienia emigrantów może wzbudzić wspomnienia, edukować, stać się życiowym drogowskazem lub ostrzegać przed nieplanowanymi skutkami życiowej decyzji, bo właśnie taka będzie zawsze emigracja. Głównym walorem zebranych tu opowiadań jest całkowity brak oceny zachowań i decyzji podejmowanych przez bohaterów. W związku z tym to nie autorka, ale czytelnik, rozważa, czy działania te były dobre, czy złe.

Informacje dodatkowe

Autor:

Grażyna Skoczeń

ISBN:

9788393574728

Wydawca:

Wydawnictwo Press & Media

Rok wydania:

2020 r.

Format:

A5

Oprawa:

miękka

Liczba stron:

240

Stan produktu:

Nowy