Rzeczniczka

Rzeczniczka” to powieść obyczajowa z wątkami political-fiction, kryminalnymi i historycznymi. Z pewnością w trakcie lektury nie będziecie się nudzić. Jej akcja dzieje się we współczesnym Opolu. Autorka ukazuje dziwactwa urzędników, miażdżącą siłę plotek i groźby przełożonych, z którymi musi się zmierzyć bohaterka powieści. Nieświadomie wplątuje się w niebezpieczny wątek z mniejszością narodową w tle. Za sprawą tajemniczej kobiety z obrazu trafia na rodzinne tajemnice sprzed wieku, które miały pozostać w ukryciu. Wszystko to dzieje się w Opolu, z jego pogmatwaną i bolesną historią, która wraca jak bumerang, aby opowiedzieć jej kolejną wersję.

Aleksandra Żuberek-Śmierzyńska - polonistka, ukończyła Uniwersytet Opolski. Chwilę poźniej rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta Opola, gdzie pracuje już 14 lat. Od stanowiska sekretarki wiceprezydenta, przez Biuro Prasowe do działu promocji, gdzie obecnie jest głównym specjalistą. Na co dzień próbuje połączyć proceduralne myślenie typowego urzędnika z kreatywnością marketingowca. Dba o wizerunek miasta, które wybrała podczas studiów i pokochała jak swoje.

Powieści pisała od podstawówki. Najpierw długopisem w zeszytach, a później przepisywała u dziadków na starej maszynie. Za namową znajomych wróciła do rzemiosła. Tym razem już zaopatrzona w laptop i miłość do Opola. Nie wyobraża sobie innego tematu do pisania, niż to miasto - pełne sprzeczności, trudnej historii, od której nie można uciec i wspaniałych miejsc, do których warto wracać.

"Rzeczniczka" to jej debiut, ale kolejna powieść jest już w trakcie pisania.

Co o "Rzeczniczce" myślą Ci, którzy już ją przeczytali? Zapraszamy do lektury:

Informacje dodatkowe

Autor:

Aleksandra Żuberek – Śmierzyńska

ISBN:

papierowa: 9788394858445
e-book : 9788394858452
audiobook : 9788394858469

Wydawca:

IGI MEDIA

Rok wydania:

2020 r.

Format:

papierowa – A5
e-book – EPUB, PDF
audiobook – mp3

Oprawa:

miękka

Liczba stron:

412

Długość nagrania - audiobook

18 godzin

Stan produktu:

Nowy