Majowa pora sucha

"Majowa pora sucha" opowiada o tym jak w 2075 roku świat stanął na krawędzi wielkiej wojny. Kryzys gospodarczy w Chinach spowodował falę migracji. Dlatego część emigrantów z Dalekiego Wschodu osiedliła się w Opolu, gdzie powstały chińskie dzielnice, w których biały jest rzadkością.

W takich okolicznościach doszło do brutalnego zabójstwa młodej kobiety. Komisarz Joachim Kaluza, który jest znudzonym pracą samotnikiem i karierowiczem, dostał do rozwikłania zagadkę. Śledztwo, które z początku wydawało się być rutynową sprawą, przybrało nieoczekiwany obrót i zaczęło się komplikować. Kto zabił? Bezsprzecznie, trzeba doczytać do ostatniej strony…

Z całą pewnością „Majowa pora sucha” jest kryminałem przeplatającym się z political fiction. Jednakże ta literacka fikcja nie jest nieprawdopodobna. Dzisiaj nie wiemy co przyniesie nam świat w 2075 roku. Opisana rzeczywistość jest alternatywą, która może się wydarzyć.

Andrzej Trybuła pisze od ponad 10 lat, a pomysł na „Majową porę suchą” dojrzewał w jego głowie przez lat siedem.

"Majowa pora sucha", Fragment:

Lokal będący miejscem zbrodni znajdował się trochę na uboczu. Nawet więcej niż trochę. Umiejscowiony był wśród krętych uliczek, na samej granicy ziemi wspólnej i strony chińskiej, w pasie bariery, poza którą zapuszczali się już tylko rdzenni Chińczycy, przestępcy, policja, albo ludzie szaleni – nie licząc samobójców. A jeszcze dokładniej rzecz biorąc, tylko wejście do restauracji znajdowało się w części wspólnej, natomiast cała reszta, z zapleczem włącznie, należała już wyłącznie do strefy chińskiej. Nie trudno się było domyślić, że umiejscowienie lokalu miało decydujący wpływ na rodzaj odwiedzających go klientów. Jak słusznie zauważył Chan, była to typowa, CHIŃSKA restauracja, ukierunkowana przede wszystkim na CHIŃSKIEGO klienta, a widok białego Europejczyka, zajadającego ze smakiem kurczaka w pięciu smakach z pędami bambusa, musiał należeć tam pewnie do wielkiej rzadkości.”

Informacje dodatkowe

Autor:

Andrzej Trybuła

ISBN:

9788394756307

Rok wydania:

2017 r., 2020 r.

Format:

papierowa – A5
e-book – EPUB, MOBI

Oprawa:

miękka

Liczba stron:

478

Stan produktu:

Nowy